Tepelná väzba - KOPEX-pečiatky, tlač, plastové a hliníkové štítky,gravírovanie,reklamné predmety, potlač hrnčekov, fotodarčeky, odznaky, magnetky

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Viazanie dokumentov

Tepelná väzba

Tepelná väzba sa vykonáva vložením požadovadého dokumentu do špeciálnej obálky (predná priehľadná strana, zadná spevňujúca strana), ktorá má vnútri na svojom chrbáte nanesenú vrstvu tavného lepidla. Vložením obálky s dokumentom do viazaciehoi stroja sa lepidlo v chrbáte obálky roztaví a difúziou prenikne medzi vrstvy papiera dokumentu. Ochladením lepidlo stuhne a vytvorí pevné spojenie listov domumentu s obálkou. Výhodou tejto väzby je, že nepotrebuje žiaden viazací prvok (lištu, hrebeň), dokument sa nepoškodí a je možné ho dodatočne vkladaním, či výmenou listou (síce len vo viazacom stroji) aktualizovať. Nevýhodou je menšia pevnosť väzby, ktorá sa môže častým používaním dokumentu a hlavne úplným jeho roztváraním porušiť.
Používajú sa dva druhy obálok:
Standing

Obálka s prednou stranou z priehľadnej polyesterovej fólie a zadnou stranou z bieleho kartónu hrúbky 220 g v saténovej úprave.
Farba predná/zadná: číra/biela
Prestige
Obálka s prednou stranou z priehľadnej polyesterovej fólie a zadnou tranou z modrého kartónu hrúbky 220 g v imitácii kože.
Farba predná/zadná: číra/modrá

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky